Quantcast
Channel: Antal Vali blogja
Viewing all 67 articles
Browse latest View live

Antal Vali hazudik? - MTV1 Nappali 2. rész

$
0
0

Elindítás után kattints a 1:24:40-dik másodperchez, ott kezdődik az interjúm!


A szintetikus multivitaminok és a tüdőrák

$
0
0

Adrica hívta fel a figyelmemet erre a régebbi cikkünkre, amelyre vitaminokkal kapcsolatos kutakodása során talált rá. Olyannyira aktuális még mindig a téma, hogy újra "képernyőre tűzzük" a cikket, mert sokan még mindig nem igazán értik a szintetikus - kelátos - organikus vitaminkészítmények közötti különbséget. De miből tudhatjuk meg, hogy egy egy vitamin szintetikus-e vagy sem?

tovább

Aromaterápia a várandósság idején

$
0
0

aromaterapia-varandossagA várandósság minden nő életében egy különleges időszak. Ilyenkor még egy kevésbé tudatos nő is sokkal jobban odafigyel az egészségére, a táplálkozására és a testére. A cseperedő magzat iránt érzett felelősség, a saját maga iránt érzett gondoskodás régi szokásainak újraértékelésére és megváltoztatására készteti a kismamát. Sok nő ilyenkor kezd el életében először nyitni, és érdeklődni a népgyógyászatban évezredek óta bevált és működő természetes megoldások iránt. Egyik ilyen terület az aromaterápia is, amelyet az akadémikus orvoslás nem nagyon ismer még el, sőt sok esetben tiltják is tőle kismamákat. Pedig évezredes sikertörténete nem elhanyagolható az egészséges baba és az őt kihordó édesanya szempontjából.

Tartalom:

tovább

A cukor, mint orvosság, amely a halál fűszere?

$
0
0

Aki olvasta a Cukor Blues című könyvet, annak nincs kétsége afelől, hogy korunk egyik legalattomosabb "mérge" a cukor, ami ráadásul kínzó függőséget is okozhat - akár egy másik fehér halál: a kábítószer.

A cukor azon formájára, ahogy manapság fogyasztjuk azt, nincs szüksége  a szervezetnek. Valójában az emberiség nem is fogyasztott élelmezési céllal soha cukrot, kivéve az elmúlt 100 évet. És lám-lám, "véletlenül" pont innentől datáljuk az úgynevezett civilizációs betegségek rohamos és járványszerű megjelenését is, mint a rák, a diabétesz, a szív- és érrendszeri problémák, és az elhízás.


tovább

Wass Albert: Karácsonyi mese - részlet

$
0
0

Nagyapánk ott ült szokott helyén a kandalló mellett, s olykor egy-egy bükkfahasábot vetett a sziporkázó tűzre. A szűzdohány füstje kék felhőbe burkolta pipázó alakját ott a nagyszoba végiben, s ezüstös szakállán olykor megcsillant a láng.

tovább

Soha nem a márka számít, hanem az összetétel!

$
0
0

Lassan több, mint egy hónapja érlelődik bennem, hogy meg KELL írnom ezt a blogbejegyzést, még mielőtt többen is megütnétek a bokátokat, ráadásul minket hibáztatnátok érte...

Amióta él az antalvali.com (2006), azóta próbáljuk megértetni minden kedves egészségtudatos olvasónkkal, hogy soha nem a márka számít, hanem az összetétel. És attól, hogy egy márkán belül találtunk jó összetételű terméket, az nem azt jelenti, hogy annak a márkának minden terméke megbízható.

Tartalom:

tovább

TV riport a Sodium Lauryl Sulfate-ról - MTV1 Nappali 3. rész

$
0
0

A történet folytatódik...

Az előző két tévészereplésem akkora nézői visszhangot váltott ki, hogy a Nappali felkarolta az ügyet. Ma egy OÉTI-t képviselő vegyésszel ütköztettük a nézeteinket.

tovább

Melyek a jó és hatékony táplálék-kiegészítők?

$
0
0

etrendkiegeszitok.jpgNagyon sokan kértek tőlünk vitaminkészítmény és táplálék-kiegészítő elemzést is a kozmetikumok mellett. De úgy vettem észre, hogy nem igazán értitek a különbséget elemzés és elemzés között, és sokan értetlenül álltok az előtt, amikor nem javasolunk egy készítményt, holott Ti megnéztétek a Hatóanyag keresőben, és nincs is benne semmilyen káros anyag.

Az első dolog, amit le kell szögeznem, hogy ahány termékcsoport (kozmetikum, étrendkiegészítő, élelmiszer, háztartási- és tisztítószer, gyógyszer), annyiféle a nevezéklista is.  Jól ki van ám ez találva, hogy szegény tudatos vásárló jól megzavarodjon, vagy rákényszerüljön arra, hogy Biblia nagyságú hatóanyaglistát cipeljen magával, hogy ne legyen megvezethető. Mert az összes nevezéklistára az jellemző, hogy egy ugyanazon anyagot teljesen más néven neveznek.

Nézzünk egy példát:

  • kémiai név: nátrium-lauril-éter szulfát
  • gyógyszertári név: Na lauryl ether sulphate
  • kozmetikai név: Sodium Laureth Sulfate
  • háztartásvegyipari név (amit a mosószerek összetételéhet kell írni):  szulfát tenzid
  • vegyipari név: Texapon (ez egy összefoglaló neve az összes nátrium-lauril-szulfát vegyületnek)
    • egyéb vegyipari elnevezés: Dodecyl sodium sulfate; Dodecyl alcohol, hydrogen sulfate, sodium salt; Dodecyl sulfate sodium; Dodecyl sulfate sodium salt; Dodecyl sulfate, sodium salt; Lauryl sodium sulfate; Lauryl sulfate sodium; Lauryl sulfate sodium salt; Lauryl sulfate, sodium salt; Laurylsiran sodny [czech]; Lauyl sodium sulfate; Monododecyl sodium sulfate; N-dodecyl sulfate sodium; NADDS; NALS; Natrium laurylsulfuricum; Natriumlaurylsulfat; Sodium lauryl sulphate; Sodium dodecyl sulfate; Sulfuric acid, monododecyl ester, sodium salt; Sulfuric acid monododecyl ester sodium salt; Sulfuric acid dodecyl ester sodium salt; Sodium monododecyl sulfate; Sodium monolauryl sulfate; Sodium n-dodecyl sulfate; Sodiumlauryl ether sulfate
  • élelmiszeripari elnevezés: hála istennek ezt a borzalmas vegyületet az élelmiszeripar nem használja, de ha használná, akkor kapna egy E-számot.
  • és végül nézzük meg, hogy az Országos Munkahigiénés és Foglalkozás-egészségügyi intézet mit ír ugyanerről a vegyületről.

Mindezzel csak azt akartam érzékeltetni, hogy elég nehéz kozmetikai hatóanyaglistával vitamint elemezni, hisz egy vitamin nem csak attól jó, hogy nincs benne káros anyag. Mellesleg egy kozmetikum sem! Ezért mondjuk nektek állandóan azt, hogy nem csak a tisztaság számít, hanem a hatékonyság is.

De térjünk vissza a táplálék-kiegészítőkhöz és a vitaminkészítményekhez.

vitamins1.jpgTartalom:


tovább


Korpásodás elleni samponokban levő veszélyes hatóanyagok - MTV1 Nappali 4. rész

$
0
0

Folytatjuk az MTV1 Nappali műsorában megkezdett riport sorozatot, most a korpásodás elleni samponokban található veszélyes hatóanyagokról lesz szó. 1 óra 3 perctől kezdődik a riport, kattints oda:

tovább

Kozmetikumok készítése házilag - MTV1 riport

$
0
0

Ismét vendége voltam a Nappali című műsornak, de most kivételesen nem az általam képviselt filozófia igazáért szálltam harcba valamelyik "illetékes elvtárssal", hanem a házilag is elkészíthető kozmetikumok létjogosultságát próbáltam propagálni. Ha valaki a riport megnézése után kedvet érez a házi kotyvasztáshoz, akkor bátran látogasson be Boszorkánykonyhánk "kenhető" bugyrába!

Antal Vali

tovább

Hogy szebb legyen a világ, és mindenki elégedett legyen...

$
0
0

Egyre több elégedetlen olvasói levelet kapunk, hogy miért nem jelenik meg azonnal a hozzászólása, miért nem válaszolunk rá azonnal, miért kell várni sokszor 2-3 napot a magánlevelezésekben a válaszra, miért nem fogadjuk soron kívül, miért nem hívjuk vissza rögtön telefonon, ha neki baja van, miért nincs több tanácsadó, miért nem jelenik meg több hírszem cikk, több recept, több cikk, miért nem c

tovább

A nyár nyavalyái

$
0
0

Itt a nyár, amit nagyon sokan vártunk, de sokan már előre rettegtek a leégés, a napallergia, a kullancsok, a szúnyogok, a szalmonella és egyéb kellemetlenségek miatt. Ebben a cikkben minden tudományos mellékzönge nélkül próbálnék gyakorlati tanácsokkal ellátni benneteket a nyári nyavalyákkal kapcsolatban.

Tartalom:


tovább

A zöld levelek és a levélzöldségek szerepe az egészséges táplálkozásban

$
0
0

Amikor elemzem az állapotfelmérőket, mindig megdöbbenek azon, hogy mennyire nem esznek az emberek nyers zöldféléket! Pláne nem leveleket!  Rá kellett jönnöm, hogy sokan - beleértve néhány orvost és dietetikust is - nincsenek tisztában a zöldségek evésének fontosságával, még kevesebben ismerik a különbséget a különféle zöldség részek között. Téves ugyanis az a nézet, hogy minden "zöldség" és annak minden része egyforma. Ugyanis a zöldségek legértékesebb része a levél, amely tápanyag összetételben jelentősen különbözik a termés illetve a gyökér résztől. Nem hiába termesztünk kimondottan levélzöldségeket is, de azzal már kevesebben vannak tisztában, hogy a gyökérzöldségek levele is fogyasztható, sőt kiváló tápanyagforrás.

A levelek legkiválóbb összetevője a klorofill, amely igen erőteljes méregtelenítő és lúgosító hatással van a szervezetre. A levelek további jellemzője, hogy magas ásványi anyag tartalommal rendelkeznek (kivétel nélkül mindegyiknek igen magas a kálcium tartalma!), így jelentős szerepük van a szervezet mikrotápanyag ellátásában. A zöld levelek legtöbbjének az értékes antioxidánsként számontartott karotinoid tartalma sem elhanyagolható. A másik fontos különbség, hogy a levelekben ugyan nincs keményítő (amely viszont a gyökerekben pl. van), ellenben a levelek kalóriára vetítve értékes fehérje (aminosav) tartalommal bírnak. A változatos és egészséges táplálkozásban napi szinten kellene ezeket a csodálatos növényi részeket fogyasztani akár főve, de inkább nyersen, hisz nyersen nagy részük kiváló emésztést helyreállító, lúgosító, béltisztító és gyomor regeneráló - a káposztafélékkel az élen. Ehhez képest a bélflóra problémákkal küszködők esetében az általános gyógyászat pont a nyers levélzöldségeketől tiltja el a beteget.

Készítettem egy kis összefoglalót arról, hogy melyek a leggyakoribb és legfontosabb Magyarországon is termő és beszerezhető zöldek, és összegyűjtöttem pár tippet arra vonatkozóan, hogyan csempésszük be (nyers állapotban) őket a mindennapokba.

Tartalom:

tovább

Gyógygombák 1.: Ganoderma (Reishi)

$
0
0

A gombákra eddig úgy tekintettünk, mint táplálékra, pedig a világ számos szegletében már évszázadok óta különös életerőt adó gyógynövényként tekintenek rájuk. A modern orvostudomány még csak nem régen kezdte el alaposabban tanulmányozni a szervezetre gyakorolt hatásukat. Meglepő eredmények születtek a megelőzés és a gyógyítás terén is. Az új kutatásokat és a régi gyógyászati hagyományokat figyelembe véve indítjuk el az új, gombákról szóló sorozatunkat.

Antal Vali


Ganoderma (Lingzhi, Reishi)

Tartalom:

 

ganoderma.jpg

tovább

Sebestyén Balázs és a MorningShow stábja beszélgettek Antal Valival


Balatoni nyár: Napozószerek - Antal Vali az MTV1 műsorában

Allergia 1.: Ételintolerancia, ételallergia, kontaktallergia

$
0
0

Úgy látom, sokan nincsenek tisztában az ételintoleranciák, ételallergiák és általában az allergiák természetével és kiváltó okával, úgyhogy próbáljuk meg helyretenni ezt a kérdést is!

Az allergiák és az ételintoleranciák minden esetben a bélflóra nem megfelelő működésének és az ebből egyenesen következő immunrendszeri működészavarnak a tüneti következményei. Kialakulásuk szinte minden esetben megelőzhető lenne a bélflóra épségének a megőrzésével, megfelelő étkezéssel, a bélflóra károsító élelmiszerek és gyógyszerek kiiktatásával. Nagy részük könnyen és magától helyrejönne egy célzott diétával egybekötött méregtelenítéssel, és ha megfelelő figyelmet fordítanánk a táplálkozásunk minőségére. Sok esetben a közvetlen környezetünk szennyezettsége is lehet is súlyosbító körülmény.

Tartalom:

tovább

Allergia 2.: Gluténintolerancia - betegség, vagy sem?

$
0
0

Folytatván a múltkor abbahagyott témát, nyúljunk bele egy kicsit a "lisztérzékenység" témakörébe. Először is azt szeretném tisztázni, hogy ez valóban érzékenység, vagy így normális?  Mint ahogy az is, hogy 7 éves kor után nem toleráljuk a laktózt, illetve vannak népcsoportok, akik egyáltalán nem, és vannak olyanok is, akik életük végéig képesek megbirkózni a tejcukorral. Akkor most melyik a normális, és melyik a működési zavar? Egy Kelet-Ázsiai ember nem tartja magát betegnek azért, mert rosszul van a tejtől! Azt tartja betegnek, aki ennek tudatában mégis fogyasztja... És nem esik kétségbe, ha nem ehet tejet, sőt eszébe se jut!

Nézzük meg pontosan, hogy mi is az a lisztallergia, mi a gluténérzékenység, mik ennem rejtett formái, és tudjunk meg róla többet azon kívül, hogy nem ehetünk "lisztet".

liszterzekenyseg.jpgTartalom:

tovább

Máj- epe- és béltisztítás kíméletesen

$
0
0

Sajnos a mai civilizált és urbanizált emberek mája, epéje és belei a nem megfelelő életforma, a rossz, tápanyag- és rostszegény étkezés, valamint az őket naponta érő kemikáliai terhelés miatt nagyon rossz állapotban vannak. A hozzám forduló páciensek döntő többségénél a terhelt és elmérgeződött máj, illetve a toxikus szennyeződéssel teli belek, és a nem megfelelően működő bélflóra áll az egészségügyi és bőrproblémáik hátterében. Arról meg ne is beszéljünk, hogy számtalan hölgy nem szervi meddőségi problémáját megoldaná, ha a máj alaposan ki lenne pucolva, főleg, ha az illető hölgy valaha is szedett fogamzásgátlót.

Számtalan májtisztító kúra receptje kering a neten, de sajnos nem mind jó, és a jók küzül sem mind jó mindenkinek. Szeretnék megosztani veletek egy olyan kímélő tisztító kúrát, amelyet még beteg emberek is bátran alkalmazhatnak.

meregtelenitesTartalom:

tovább

A kanadai Ojibwa indiánok csodatévő teája

$
0
0

ojibwa2006 elején találkoztam először ezzel a teakeverékkel, és azonnal rabul ejtett nem csak a hatása, hanem a története is. A titkos teakeverék ősidőktől fogva a mai Kanada területén élő Ojibwa indiánok szent itala volt. A törzs testi-lelki gyógyítói észak-amerika gyógyfüveiből olyan orvosságot készítettek, „amely megtisztítja a testet, és ismét harmóniába hozza azt a Nagy Szellemmel”. Az ősi, eredeti teakeveréket a múlt század elején Rene Caisse kanadai nővér tette közismertté, aki később együtt dolgozott a híres Dr. Charles Brusch- sal, John F. Kennedy orvosával, akivel közösen tökéletesítették a receptúráját. Brusch volt az, aki a teakeverék újkori üldöztetése ellenére bátran kimondta: "Ez a tea rákgyógyító. Minden tanulmány róla, amit az Egyesült Államokban és Kanadában végeztek, alátámasztja ezt az állítást."

Tartalom:

tovább

Viewing all 67 articles
Browse latest View live